Nowa monografia „Miejsce nauk o zdrowiu we współczesnym świecie. Aspekt terapeutyczny, pielęgnacyjny i organizacyjno-prawny”

Nakładem wydawnictwa Wyższej Szkoły Zarządzania w Gdańsku i Wyższej Szkoły Infrastruktury i Zarządzania w Warszawie ukazała się monografia „Miejsce nauk o zdrowiu we współczesnym świecie. Aspekt terapeutyczny, pielęgnacyjny i organizacyjno-prawny” pod red. Marcina Geryka. Obejmuje ona zestaw recenzowanych prac naukowych z dziedziny fizjoterapii, kosmetologii, oraz zarządzania i prawa w aspekcie nauk o zdrowiu. Łączy w sobie wiedzę teoretyczną i praktyczną. Różnorodność i wielość omawianych w niej kwestii wynika z dużej liczby zagadnień wchodzących w zakres tych nauk, przede wszystkim zaś fizjoterapii.

Ze wstępu:
Zdrowie i piękno to wartości, które nie mają ceny. Jedno zależy od drugiego, nie można być bowiem pięknym, nie będąc zdrowym. Nie da się przecenić znaczenia fizjoterapii i kosmetologii dla zdrowia i urody. Kult tych dwóch wartości we współczesnym świecie, w zetknięciu z chorobami cywilizacyjnymi, postępującą otyłością, starzejącym się społeczeństwem, staje się przyczyną rosnącego zapotrzebowania na pomoc fizjoterapeutów oraz kosmetologów. Stąd koniecznym jest kształcenie kolejnych zastępów specjalistów z tych dwóch dziedzin.

monografia

Marcin Geryk (red.)
Miejsce nauk o zdrowiu we współczesnym świecie.
Aspekt terapeutyczny, pielęgnacyjny i organizacyjno-prawny.
Miejsce i rok wydania: Gdańsk-Warszawa, 2013
Wydanie: pierwsze
Objętość: s. 408
Oprawa: miękka
ISBN 978-83-926884-2-6
ISBN 978-83-926788-5-4
Cena: 40 zł

Kontakt z wydawnictwem

Print Friendly, PDF & Email